Autoszyby kolor

Kolor autoszyby samochodowej? Pamiętaj o nim podczas wymiany!

Wymiana autoszyby Wrocław – najpierw sprawdź jej kolor

Gdy dochodzi do konieczności wymiany autoszyby, dochodzi także do potrzeby zamówienia odpowiedniego produktu. Oferta Profi Glass to kompleksowa usługa, która także zawiera wybór i zamówienie szyby o odpowiednich parametrach. Podczas kontaktu z naszym serwisem, zapytamy Cię o jej kolor. Może być to nieco zastanawiające, bo szyby przecież są przeźroczyste. Nic bardziej mylnego. Aby sprawdzić kolor szyby samochodowej w domowych warunkach, należy przyłożyć do niej białą kartkę z zewnątrz i od wewnątrz spojrzeć, jaki ma odcień – od razu rozpoznamy jej kolor, co pozwoli nam dobrać odpowiedni produkt.

 

Zadzwoń do nas – pomożemy Ci dobrać odpowiednią autoszybę, a nasz mobilny serwis szybko zajmie się usługą wymiany!

503 497 252

 

Kolor autoszyby – o co chodzi?

Ze względu na kolor, możemy podzielić szyby na te bezbarwne, zielone, błękitne, szare oraz fioletowe. Kolor to nie tylko wymiar estetyczny, ale także praktyczny. Odpowiada on za stopień nagrzewania się wnętrza pojazdu. Coraz rzadziej stosuje się też szyby bezbarwne, a to ze względu na fakt, że niemal każdy współczesny samochód posiada na wyposażeniu klimatyzację. Szyby bezbarwne także często nazywa się białymi.

Autoszyby kolor

Ze względu na przyciemnianie szyb, wiele osób wie, że przenikalność światła w szybie przedniej musi wynosić co najmniej 70%, a w przypadku bocznych przednich jest to 75%. Sprawdzenie koloru szyb powinno się wykonać nie tylko na szybie frontowej, ale także bocznych, aby nie doszło do sytuacji, że mamy kilka szyb zielonych i jedną niebieską. Najpopularniejsze są szyby typu „Solar”, które dość łatwo rozpoznać – mienią się na przemian w trzech odcieniach – fioletowym, granatowym i zielonym.

Co z czarnym pasem z kropkami? Sitodruk na szybie.

Wielu kierowców może zauważyć w swoich samochodach pas wokół szyby, który posiada przerzedzające się kropki. Jest to serigrafia – sitoduk i nie powstał (tylko) dla walorów estetycznych. Jego zadaniem jest lepsze utrwalenie klejenia szyby. Nasłoneczniona szyba, szybko się nagrzewa i przenosi to ciepło na klej – sitodruk chroni tenże klej przed nadmiernym nasłonecznieniem. Zadaniem pobocznym jest oczywiście lepsze zamaskowanie kleju, a w ostatnich latach producenci aut potraktowali seriografie jako swoisty dodatek estetyczny i oferują go często w kilku, bądź nawet kilkunastu wariantach estetycznych.

Pas przeciwsłoneczny

Ostatnim elementem szyby, który możemy podciągnąć pod wątek kolorów, jest pas przeciwsłoneczny. Wielu klientów często myli go z wcześniej wspominanym sitodrukiem. I w przypadku pasów przeciwsłonecznych można rozróżnić wiele kolorów, a także wiele kombinacji. Najczęściej spotykane pasy przeciwsłoneczne to zielony, ciemnoniebieski bądź niebieski, szary oraz brązowy. I kolor pasu nie wpływu na kolor szyby – normalne jest, że spotkamy np. niebieską szybę z zielonym pasem, czy zieloną szybę z szarym pasem. Są osoby, które widzą w tym aspekt estetyczny, przede wszystkim jest on jednak filtrem chroniącym nasz zwrot przed słońcem.

 


Profi Glass to firma istniejąca na rynku od 2005 roku – wiemy o szybach wszystko, wymienialiśmy i naprawialiśmy już przeróżne autoszyby. Zapoznaj się z opiniami naszym klientów i zaufaj specjalistom! Nasz mobilny serwis operuje na terenie Wrocławia i jego okolic – jesteśmy elastyczni – jeśli Twoja sprawa nie cierpi zwłoki, a jesteś z dalszych zakątków woj. dolnośląskiego – zadzwoń pod 503 497 252, a my doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie!

Dowiedz się więcej:


Profi Glass wymiana autoszyb:

  • Wrocław
  • Trzebnica
  • Środa Śląska
  • Wołowa
  • Brzeg Dolny
  • Oborniki Śląskie