Toyota i-Road najcieńsza szyba

Najcieńsza szyba w samochodzie – Toyota i-Road

Toyota i-Road to nowoczesna wizja auto-mobilności, która przybywa wprost z Japonii. Toyota znana ze swojej zrównoważonej wizji transportu osobistego znacznie wykracza poza typowe postrzeganie samochodu. Koncern eksperymentuje z różnymi rodzajami pojazdów, które mają rozwiązać globalne problemy dotyczące pomieszczenia się po drogach, ekologii i aspektu ekonomicznego zakupu własny czterech kółek.

Czym jest Toyota i-Road?

Padło hasło „cztery kółka”, co nie jest prawdą jeśli mówimy właśnie o tym pojeździe. Ten pojazd posiada bowiem 3 koła i szybę o sumarycznej grubości raptem 3 mm! Toyota stworzyła samochód, który ma być odpowiedzią na realne potrzeby i globalne problemy cywilizacyjne i ekologiczne. Model koncepcyjny zaprezentowano podczas 43. Tokyo Motor Show w 2013 roku, a testy konsumenckie odbywały się między marcem a czerwcem 2014 roku.

I-Road łączy cechy samochodu i motocykla – jest to pojazd w pełni zadaszony, niczym samochód, jednak przechyla się w zakrętach, jak motocykl. Jest to pojazd wyposażony w opracowany przez producenta system Active Lean, który pozwala kontrolować wychylenie pojazdu podczas pokonywania zakrętów.

Toyota i-Road specyfikacja:

  • Pojazd posiada dwa silniki elektryczne o mocy 2 kW.
  • Maszyna rozpędza się maksymalnie do 60 km/h.
  • Baterie litowo-jonowe dają zasięg 50 kilometrów na jednym ładowaniu.
  • Waga 300 kilogramów.
  • Długość 2345 mm i szerokość 870 mm.
  • Na jednym typowym miejscu parkingowym mieszą się 4 pojazdy Toyota i-Road.

https://www.youtube.com/watch?v=NQrUSyvrGnk

Pojazd został zaprojektowany z myślą opracowanym przez Toyotę eksperymentalnym systemie wynajmu krótkoterminowego Toyota Ha:mo. Rozwiązanie tego typu jest integralną części komunikacji miejskiej i do tej pory został wprowadzony w trzech miastach: Toyota City, Tokio i Grenoble we Francji.

Toyota i-Road – najcieńsza szyba samochodowa

Czy ten pojazd można nazywać samochodem? Wielu powie, że nie, faktem jednak pozostaje, że posiada on szybę tak jak konwencjonalny samochód. Szukając oszczędności w wadze, producent zastosował w tym modelu najcieńszą szybę, jaką do tej pory można znaleźć w pojeździe tego typu. Za produkcję tej szyby odpowiada firma Pilkington, z której produktów chętnie korzystamy w naszym serwisie, jest to bowiem firma bardzo ceniona, produkująca szyby najwyżej jakości. Pilkington wchodzi w skład grupy NSG – japońskiej firmy zajmującej się różnymi gałęziami branży automotiv

Zastosowali oni w pojeździe szybę laminowaną składającą się dwóch warstw. Zewnętrzna ma grubość 2 mm, a szkło wewnętrzne ma raptem grubość 1 mm. O tym, że szkło jest tworzywem o dużej wadze, nie trzeba nikogo przekonywać. Producenci z branż motoryzacyjnych walczą dziś o każdy kilogram, bowiem ma on wpływ na emisję CO2 i zmniejszenie zużycia paliwa. Szyba zamontowana w pojeździe Toyota i-Road jest o 23% lżejsza od porównywalnych szyb innych producentów, nie wspominając już o masie konwencjonalnych autoszyb!

Profi Glass – znamy się na szybach!

Nasza firma istnieje od 2005 roku. Przez ostatnie kilkanaście lat zgłębialiśmy temat szyb samochodowych, obsługi klienta, a przede wszystkim napraw i wymian różnych szyb nie tylko w samochodach osobowych, ale także busach, ciężarówkach i innych maszynach budowlanych i rolniczych. W odpowiedzi na potrzeby klientów stworzyliśmy komfortową ofertę.

Profi Glass to mobilny serwis autoszyb działający na terenie Wrocław i okolic. W wielu przypadkach działamy na terenie całego woj. dolnośląskiego, rozumiemy bowiem, że nie zawsze pojazd może odwiedzić warsztat. Chodzi przede wszystkim o poważne usterki wykluczające samochód z ruchu, a także o naprawy w ciężkich maszynach pracujących w roli i różnych placach budowy.

Szukasz komfortowej i szybkiej usługi serwisu autoszyb w województwie dolnośląskim? Zadzwoń!

503 497 252

 

Pracujemy od poniedziałku do piątku między 8:00 a 20:00 i w soboty od 9:00 do 15:00.

 

Dowiedz się więcej na temat naszych usług i oferty:

Profi Glass – opinie klientów i ich doświadczenia

Wisienką na torcie naszej firmy są opinie klientów, którzy chętnie polecają nas dalej i wracają do nas z problemami. Profi Glass to nie tylko rzetelna i szybka usługa, ale także dożywotnia gwarancja na wykonaną przez nas pracę! 


Wraz z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie w pracę. Bardzo kulturalni i pomocni ludzie , dzięki nim pęknięta szyba została bardzo szybko wymieniona. Polecam !

~Katarzyna S. – nasza klientka – opinie Google


Odwiedź Google i poznaj inne opinie na nasz temat!