Autoszyba z sensorem - Wrocław

Wyposażenie szyb samochodowych – wymiana nowoczesnej autoszyby

Czasy, w których szyba samochodowa była taflą szkła, minęły bezpowrotnie. Z tego też względu ewentualna wymiana autoszyby wiąże się z koniecznością „ogarnięcia” tych wszystkich urządzeń, uchwytów i podłączeń. Na szybie znajdziemy różne uchwyty – i to nie tylko te od lusterka. Są to uchwyty do różnego rodzaju czujników i sensorów, a także anten oraz kamer, w które wyposażył pojazd – producent.

Wszystkie te urządzenia mają wiele misji, ale jeden cel – sprawić była podróżowanie autem było komfortowe i możliwie bezpieczne. Kamery na ten przykład potrafią rozpoznać znaki drogowe, które my możemy przeoczyć. Sensory i czujniki umożliwiają automatyzację wielu procesów – zmianiać światła z mijania na drogowe, alarmować o zmianie pasa ruchu. Zadań jest znacznie więcej – czujniki pozwalają też automatycznie uruchamiać wycieraczki, ułatwiają parkowanie i sterują aktywnymi tempomatami. Z tego względu, że jest tego dużo i są to ważne narzędzia w dzisiejszych autach, przy wymianie autoszyb należy uwzględnić ich obecność. Anteny – kojarzą się przede wszystkim z antenkami i płetwami na dachu, ale coraz częściej wmontowuje się je właśnie w szyby. Przede wszystkim chodzi o anteny od nawigacji GPS, ale mowa także o prostej antenie radiowej.

 

Szukasz wymiany autoszyby w aucie z dużą ilością akcesoriów? Pomożemy Ci! Zadzwoń do nas:

503 497 252

 

Działamy na terenie Wrocławia i okolic, ale jeśli Twój problem nie cierpi zwłoki, obsłużymy także inne regiony w woj. dolnośląskim!

 

Sensory, czujniki i anteny w szybie – jakie wyposażenie szyb znajdziemy w samochodzie?

Pierwszym co przychodzi na myśl w kontekście sensorów są: sensory deszczu, światła i wilgoci. W tym przypadku odpowiadają za autonomiczną pracę wycieraczek, gdy pada deszcz. Te włączają się same i regulują swoje tempo pracy w zależności od natężenia opadów. Sensor światła włącza reflektory, a my nie musimy o tym pamiętać – gdy nadchodzi zmierzch (czy wjeżdżamy do tunelu) te włączają się same. Dzięki czujnikowi wilgoci samochód samodzielnie włącza nawiewy i klimatyzację, gdy wykryje zbyt dużą wilgoć we wnętrzu auta i uzna, że powietrze należy osuszyć – dzięki temu szyby nam nie zaparują.

Najpowszechniej spotykamy jednak podgrzewanie szyb, nawet w starszych samochodach jest to bardzo często standardowe wyposażenie, które sprawia, że łatwiej nam utrzymać szybę niezamarznięta podczas zimy. Podgrzewanie szyb, to najczęściej nagrzewające się falowane druciki zatopione wewnątrz szyby lub ścieżki ogrzewania, które sprawiają, że zamarznięta wycieraczka nie „przykleja się” do szyby. Podgrzewanie może być częściowe lub całościowe, może być tylko w tylnej szybie lub także w przedniej.

 

Wyposażenie szyb – szyby akustyczne – czym są? Jak działają?

Coraz powszechniej stosuje się także szyby akustyczne, dzięki którym kabina jest lepiej wygłuszona i do wnętrza auta nie dociera tak mocno hałas z zewnątrz generowany przez wiatr i toczenie się kół, czy odgłos pracującego silnika. Szyby akustyczne są często stosowane w samochodach z silnikami Diesla, ponieważ te z natury pracują głośniej, niż jednostki benzynowe. Na pierwszy rzut oka ciężko rozpoznać szybę akustyczną. Producenci takich autoszyb umieszczają na nich specjalne oznaczenie (przekreślone ucho), jednak nie zawsze je znajdziemy. Łatwym testem, który każdy może wykonać jest delikatne postukanie w taflę szkła. Odgłos szyby akustycznej bardziej przypomina uderzanie w plastik, niż w szkło. Nie są one znacznie droższe od swoich „typowych” odpowiedników, a zdarza się, że warsztaty wykorzystując niewiedzę właściciela rezygnują z montażu szyby akustycznej. Gdy do wymiany szyby dochodzi, warto rozważyć zamontowanie akustycznego odpowiednika, ponieważ poprawiają komfort podróży.

Profi Auto – wymiana wszystkich rodzajów szyb – Wrocław i okolice

Profi Auto to firma działająca od 2005 roku – od wielu lat jesteśmy na bieżąco w świecie szyb, można powiedzieć, że żyjemy szybami. O autoszybach wiemy wszystko – nasza usługa jest kompleksowa. Zaczynamy od wyboru odpowiedniej szyby, jej koloru i rozpoznaniu akcesoriów, dalej zamawiamy odpowiedni produkt, a na mobilnym serwisie kończymy. Wychodzimy z założenia, że tak jak my chcemy być rzetelnie i szybko obsługiwani, tak dajemy to swoim klientom.

Rozumiemy, że usterka szyby to sprawa niecierpiąca zwłoki, samochody bowiem są dziś narzędziem pracy, głównym środkiem lokomocji i nie można sobie pozwolić na długi przestój. Nasz mobilny serwis załatwia sprawę od początku do końca, a opinie klientów mówią same za siebie.

 


Jakiś czas temu odskoczył mi kamyczek na przednią szybę i lekko pękła. Będąc w trasie, w trakcie trwania tych wielkich mrozów, które przyniosła nam tegoroczna zima, szyba pękła na tyle, że trzeba było ją wymienić. Fachowcy z Profi-Glass profesjonalnie podeszli do tematu. Bardzo polecam 🙂


Odwiedź Google i poznaj opinie na temat naszej firmy!

 

Dowiedz się więcej na temat naszej firmy i oferty: